Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 36
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 lis 2014 - 01:04:07

Ja tez wiążę nadzieje z JOW, może będzie w RM mniej śpiących rycerzy*. Szkoda, ze w powiecie będzie jak zwykle.

Może zrobimy zakłady kogo powiatowa rada wybierze na starostę?


________________________________________________
*)za moich czasów studenckich rycerzami nazywano tych co mieli zakute łby
Oczywiście można to dwojako odczytać: zakute od zakuwania lub zakute, bo nic do rozumu nie wchodzi przez pancerz głupoty

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.189.---)
Data: 05 lis 2014 - 01:07:06

Nadzieje mamy...ich płonność zweryfikuje pewnie życie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 lis 2014 - 01:12:16

Może konkurs: "Ilu rycerzy zasiadało w VI kadencji kcińskiej RM ?" >grinning smiley<

Ilu, nie kto?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-05 01:14 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.189.---)
Data: 05 lis 2014 - 01:19:30

Życie pokaże czego Burmistrz (ten czy inny) po radnych oczekuje...
I na ile fakt, że akurat obecny woli radnych niedyskutujących wpłynie na ludzkie wybory....zwłaszcza tych, którzy oczekiwali "zwiększenia udziału czynnika społecznego w procesie podejmowania decyzji"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 05 lis 2014 - 06:59:55


mania
(...) Co innego księża: nie mają żon ani biznesów (no może nie kazdy) aż się prosi, żeby zaapelowali: "A teraz moi kochani - do urn" - choć to tez mogłoby być z kolei poczytane jako reklama spopielarni.

... a ponieważ "uzdrowisko, to trup" - wszystko się zgadza smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Biuletyn w całosci poświęcony wyborom samorządowym 2014
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 05 lis 2014 - 11:07:10


mania
Wirtualny Biuletyn znajdziecie tu: [www.konstancinjeziorna.pl].
Prośba do urzędników opracowujących mapę na stronie K-J i tą w biuletynie aby zorientowali sie w końcu gdzie znajduję się Parcela, na pewno nie tam gdzie mapa wskazuje.Najlepiej kierować się węchem. 'Zapach'' gnojowicy doprowadzi ich na 100% do Parceli >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.22.---)
Data: 05 lis 2014 - 21:03:18

Nie bardzo rozumiem tę wymianę zdań, ale czy jesteście Państwo w stanie wrócić do wyborów samorządowych? Będzie potem cisza wyborcza, to ani świeccy, ani duchowni nie będą się mogli wypowiadać, a teraz właśnie jest czas - na sprawy gminne, nie na utarczki personalne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 06 lis 2014 - 18:19:32

Mania oraz rondo& babet pokazują, jak bardzo zróżnicowany jest elektorat ... smoking smiley I kandydaci tez zróżnicowani, mnie podobają się ci, którzy w ulotce wymieniają, co już zrobili jako zwykli mieszkańcy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 lis 2014 - 20:38:11


daramis
Biuletyn przejrzałem z nadzieją i trochę się zawiodłem. Próba wyjaśnienia ordynacji wyborczej jest - ale wyjaśnienia nie ma.
Błędy, błędy... W wyborach do rady gminy i na burmistrza na karcie do głosowania nie będzie kilku list kandydatów tylko jedna z nazwiskami wszystkich. Skąd im się wzięło, że można głosować tylko na jednego kandydata tylko z jednej listy?

"Po raz pierwszy kodeks wyborczy wprowadza jednomandatowe okręgi wyborcze...

... Także w wyborach do rad powiatu obowiązuje system proporcjonalny."confused smiley

chyba w okręgach będą po dwie - jedna lista z burmistrzami i druga z radnymi (z danego okręgu)
i na każdej a tych list skreślamy jedno nazwisko.

Opis w biuletynie nie bardzo się udał, masz rację
cytuję: Żeby głos był ważny należy postawić znak „x” (dwie przecinające się linie) obok wybranego nazwiska. Postawienie znaku „x”
w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list, lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Ale jak można postawić(jeden) krzyżyk obok nazwisk kandydatów z różnych list?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.10.55.---)
Data: 06 lis 2014 - 21:22:51

może jednak warto zapytać i rozliczyć [vod.gazetapolska.pl] strona podana przez aktorkę to obywateledecyduja.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 07 lis 2014 - 07:49:50

biuletyn faktycznie porażająco nieporadny, ale może poparty wcześniejszym rozpoznaniem elektoratu, któremu trzeba objawić, że "X - to dwie przecinające się linie" ... ??? Pula kandydatów na bura też jakaś monotonna od lat, mam swój typ, byleby p.G. nie została vice confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: daramisdaramis (83.9.105.---)
Data: 07 lis 2014 - 12:08:14


rondo

P.Olu, to jest też wyraźne wskazanie, że aby tak się stało, to wiadomo, który z kandydatów na bura musi odpaść koniecznie smiling smiley

A ja myślę, że jakby ogłosił, że się jej pozbędzie, to wygrałby z wielką przewagą. Według starego hasła: SOCJALIZM TAK - WYPACZENIA NIE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.193.---)
Data: 07 lis 2014 - 12:18:16

Czy raczej "to nie car jest niedobry, tylko bojarzy"? Jak to mówią, ryba psuje sie od głowy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 07 lis 2014 - 15:17:14

w rzeczy samej, nieobecność może być zbawienna smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.164.---)
Data: 09 lis 2014 - 01:12:49

Ponoć Konstancin Futra organizuje jakieś spotkanie wyborcze dla ludzi?
I na Forum nie informują?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (85.219.142.---)
Data: 09 lis 2014 - 11:23:12


Artek_Bartek
Ponoć Konstancin Futra organizuje jakieś spotkanie wyborcze dla ludzi?
I na Forum nie informują?

Przyjdź i zapytaj o poprawną pisownię ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lis 2014 - 14:48:13

Tak.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.33.---)
Data: 09 lis 2014 - 15:00:35

Przepraszam, ja nikogo ani nie poleciłem, ani nie reklamowałem, tylko podałem link do oficjalnej strony ugrupowania pana Burmistrza w odpowiedzi na pytanie o spotkania wyborcze. Nie prowadzę agitacji za żadnym ugrupowaniem. Popieram konkretnych ludzi, nie ugrupowania. I wszystkim doradzam to samo.
Informacje o kandydatach, których polecam i reklamuje, zamieszczam wyłącznie w indywidualnie wysyłanych mailach oraz na moim blogu. Znajdą się też częściowo w lokalnej gazecie.

PS. W tej sytuacji należały także koniecznie usunąć linki do trzech numerów tzw. "biuletynów gminnych", które stanowią w 90% materiał wyborczy, a w pozostałych dziesięciu - nieporozumienie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.147.---)
Data: 09 lis 2014 - 15:03:43

To może trzeba wybrać się na to spotkanie i zadać konkretne pytanie osobom na nim obecnym (sporo ważnych osób z urzędu) - ile km/m/mm ścieżek rowerowych przy drogach gminnych powstało przez ostanie 4, 8, 12 lat???

Zajrzałem do programu tego stowarzyszenia. A tam -> "stworzenie planu gminnych tras rowerowych powinno być szeroko skonsultowane przede wszystkim z młodzieżą, stowarzyszeniami i grupami turystów rowerowych".
Ludzie! A co zostało zrobione przez ostatnie lata jeżeli dopiero jest zadanie by stworzyć plany tras rowerowych?!?! Życzę dobrego samopoczucia z takim tempem procesu myślowego i procedowania.

Poza tym piękne słowa w programie, slogany. Zero konkretów - jak, kiedy, co, gdzie i skąd środki.

P.s.
Ważne, że na stronie jest nr w sprawie wod-kan. Właśnie na takiej stronie jest to niezbędna rzecz smiling bouncing smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.33.---)
Data: 09 lis 2014 - 15:11:25


Mixiorek
To może trzeba wybrać się na to spotkanie i zadać konkretne pytanie osobom na nim obecnym (sporo ważnych osób z urzędu) - ile km/m/mm ścieżek rowerowych przy drogach gminnych powstało przez ostanie 4, 8, 12 lat???

Nie muszę wybierać się na spotkania, żeby wiedzieć, że władze gminy z moim osobistym udziałem nic nie robiły w sprawie ścieżek rowerowych w gminie. Jedynym faktycznym wydatkiem w tej dziedzinie (ok. 12 tys. zł) jest koncepcja ścieżki rowerowej od mostu do kościoła wzdłuż Mirkowskiej, wprowadzona do budżetu na mój wniosek. Koncepcja powstała, ale powiat nie ma zamiaru wprowadzić ścieżki do istniejącego projektu przebudowy ulicy. Jeżdżę rowerem sam i z młodzieżą po całej gminie. Po co miałbym pytać o to, co wiedzą i widzą wszyscy? Że z Grapy do Klarysewa Konstanciskim Rowerem Miejskim nie sposób się przedostać bez naruszania prawa? Wybierzcie Państwo radnych, którzy inaczej niż "kończąca" ekipa widzą styl życia i potrzeby mieszkańców gminy uzdrowiskowej. Jest ich trochę na listach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.