Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 3 z 9
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 04 mar 2012 - 21:17:44

POW schodzi ze skarpy ok. 300 metrów na północ od Parku w Natolinie, przechodzi za obecnie budowanym marketem budowlanym (na mapce poniżej jest to podłużny różowy obiekt), przez otwarte pola w kierunku płd.-zach do ul. Sytej i dalej prostopadle do Wisły na wysokości ul. Metrycznej. Niezbyt gęsta zabudowa pojawia się na wysokości właśnie ul. Sytej, wcześniej są tylko pola i podsuszone dawne łęgi. Pomiędzy skarpą a ul. Przyczółkową odległość między POW a nowobudowanymi blokami miasteczka Wilanów wyniesie nie więcej, jak kilkadziesiąt metrów. POW ma w założeniu stanowić południową granicę tej zabudowy wielorodzinnej.





Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-04 21:25 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 mar 2012 - 11:26:51


guciak
plany miejscowe to tylko ewntualna rezerwa terenu pod przyszłą drogę, przyjęty w nich przebieg i lokalizacja skrzyzowań nie musi być odzwierciedlona w projekcie drogi.
planiści zapominają o pewnych parametrach drogi i założeń z planu nie da się zastosować w projekcie technicznym( tak było w przypadku obwodnicy KJ i GK). wydaje mi się, że województwo budując droge wojewódzką na bank wykona skrzyżowanie z drogą wojewódzką a nie drogą niższej kategorii, oznacza to ew. budowe dużego skrzyżowania w środku miasta. obecne przepisy nie obligują do stosowania przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w przypadku budowy dróg, więc mimo iż plan bedzie na etapie projektowym drogi mozna wszystko, wiec chyba im dalej od centrum miasta tym lepiej. najbardziej prawdopodobny wariant 721 bis (2 jezdnie po 2 pasy) górą nad warszawską + pod na poziomie 0 skrzyżowanie z wyspą centralną.

Panie Guciak, czy to co Pan merytorycznie i fachowo podał , mógłby Pan bardziej przystępnie i obrazowo laikom drogowym wyłożyć,?
Co oznacza + pod na poziomie 0 skrzyżowanie z wyspą centralną?
Jak duże by to mogło być skrzyżowanie?
Czy podobne do skrzyżowania Czerniakowskiej z Mostem Siekierkowskim, tylko trochę mniejsze ?
Czy przedstawiony przez Pana wariat mógłby mieć wpływ na naszą komunikację lokalną i nasz dojazd do Warszawy?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-06 11:43 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 06 mar 2012 - 20:42:33

poziom 0 to poziom istniejącego terenu, +1 to wiadukt, przykłady widać wyżej na mapie załaczonej przez Tomka.
Nie wiadomo jak bedzie wyglądało to skrzyżowanie, to zostanie ustalone na etapie projektu. Chcę zaznaczyć, że to moje osobiste zdanie i nie ma potrzeby aby podkreślac (Tomku), że tak będzie bo ja pracuje w MZDW, napisałem tak to tak będzie. Ja tego nie wiem, nie wiem kiedy trasa powstanie, przypomne że plan robi Marszałek a pieniądze na budowę dróg przydziela Sejmik. Jak władze województwa będą chciały robić tą drogę to zabezpieczą pieniadze i dadzą polecenie robić i ktoś będzie nad tematem pracował.

Na dzień dzisiejszy wiem, że odcinek tej trasy na terenie Piaseczna od ul. Mleczarskiej do ul. Julianowskiej jest zaprojektowany i w tym roku pewnie będzie uzyskana decyzja zezwalajaca na budowę. Konstynuacja trasy to tzw. obwodnica Lesznowoli (etap koncepcji i dec. środowiskowej).

Pytanie czy na tak zaawansowanym etapie inwestycja od drogi krajowej nr 7 do ul. Julianowskiej w Piasecznie nie będzie miała kontynuacji na terenie Konstancina?
W najbliższych latach raczej nie ale w perspektywie czasu tak czy inaczej nowy przebieg drogi 721 na terenie naszej gminy będzie. No chyba, że chcemy aby ruch z trasy 2x2 pojechał dalej istniejącą drogą 721. Dlatego pisałem, że raczej nie ma szans na wykreślenie trasy i moim zdaniem mieszkanka w okularach, która mówiła aby sformułowac wniosek o przesunięcie trasy a jak nie można o wykreślenie był lepszy od tego co przegłosowali radni. Jest on bardziej realny. Tomku masz moze jakąs mapę z tym starym przebiegiem tej drogi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 mar 2012 - 21:11:54

W gminie są mapy, na których alternatywne przebiegi 721 bis z odbiciem przez Kierszek w kierunku pól za PSE są zaznaczone linią przerywaną. Postaram się zeskanować i tu wkleić. Problemy z takim przebiegiem są dwa: ostatnio bardzo szybko powstająca zabudowa w Klarysewie oraz na tyłach PSE, a także bliskość Ogrodu Botanicznego. Już kilka lat temu zdaniem urzędników UMiG szans na takie zaprojektowanie przebiegu drogi (z wylotem w okolicach stacji Shella w Powsinie, jak sugerowałeś) nie było ze względu na uchwalone plany miejscowe i wynikające z nich pozwolenia na budowę. Jeśli zatem 721 bis powstanie, to w korytarzu zarezerwowanym w planach miejscowych, czyli przez Kierszek - teren GS - Żeberko - przez Jeziorkę i ogródki działkowe - po oknach szkoły im. Reymonta - po płocie Orlika - dalej łukiem przez pola za Opaczą do Ciszycy. Na terenie miasta protesty będą ogromne, a nad Wisłą zapowiada się druga Rospuda. To na podstawie tego, co usłyszałem od członków fundacji Ja Wisła oraz Zielonego Mazowsza.

Nie miałem nic złego na myśli powołując się dziś na Ciebie jako na osobę zorientowaną w temacie. W biurze dyr. Ostrowskiego z MZDW powiedzieli mi jasno: projekt mostu w Ciszycy jest gotowy, a projektu obwodnicy drogi nr 724 nie ma i nie będzie; Trasa Mostowa jest wstepnie na liście inwestycji do 2020, a obwodnicy Konstancina na tej liście nie ma. Jakie wnioski dla sytuacji transportowej w KJ? Gdybyśmy wszyscy pracowali w Otwocku albo w Mińsku, pewnie te wieści by nas ucieszyły, ale tak się składa, że większość z nas chce dojeżdżać do Warszawy. A to może okazać się bardzo trudne, jeśli powstanie most lub droga nr 721 bis, a nie będzie obwodnicy Konstancina w ciągu drogi nr 724.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.146.178.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 06 mar 2012 - 22:23:44

Krótki film z dzisiejszej Komisji Ładu Przestrzennego . Przyszło tak dużo mieszkańców i trudno mi było dostać się z kamerą na salę obrad

film - [www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 mar 2012 - 23:13:12

Pana ostatni post Panie Tomku, to bardzo zła wiadomość. Mieszkańcy Góry Kalwarii robili parę razy blokady w mieście żądając budowy obwodnicy i będą ją mieli. Chyba czas na nas.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 mar 2012 - 03:17:32

Doskonały pomysł, lecz tymczasem , żeby się nie rozdrabniać zakończmy może sprawę drogi woj. G-721 bis tzw.. "Trasy Mostowej",
gdyż mamy tu ograniczenia czasowe. Ternin składania wniosków przez mieszkańców i samorząd jak wiadomo upływa 27 marca br.)smiling smiley

Z relacji filmowej pana Jackka wynika że, wśród nadzwyczaj licznie przybyłych na posiedzenie wczorajszej Komisji Ładu mieszkańców,
niektórzy byli bardzo zaskoczeni planowanym przebiegiem tej tranzytowej trasy przez środek naszego miasta.
Sądzili, że utrzymywana przez wiele lat rezerwa wzdłuż torów ma być przeznaczona pod zieleń.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 mar 2012 - 10:01:00

W skrócie wygląda to tak: Komisja Ładu rekomendowała Radzie Miejskiej następujące wnioski do Planu Zagosp. Przestrz. i Strategii Rozwoju Województwa:
a) o wykreślenie mostu w Józefowie i Trasy Mostowej (721 bis) z planu i strategii - 6 głosów za, 2 przeciw (radni B. Komosa oraz R. Bajkowski, który mieszka przy ul. Pułaskiego - obecna droga nr 721 - i słusznie pytał, co zamierzamy zrobić z ciężkim tranzytem na tej ulicy),
b) o wpisanie do PZP województwa jako projektu o znaczeniu regionalnym połaczenia szynowego między Konstancinem a Warszawą / Kabatami lub jego ekwiwalentu (chodzi tu o możliwość uzyskania punktów przy staraniach o środku unijne, jeśli projekt jest umieszczony w planie regionalnym) - jednogłośnie za,
c) o zachowanie w PZP województwa zapisu mówiącego o obejściu (obwodnicy) drogi nr 724 w rejonie Konstancina bez podawania szczegółów przebiegu tejże obwodnicy - 2 osoby się wstrzymały, reszta za.

Wniosek dotyczący zakazu eksploatacji złóż metodą szczelinowania (gaz łupkowy) w naszej gminie został odłożony do precyzyjniejszego sformułowania, tak, aby ewentualny zapis nie przeszkadzał w eksploatacji solanki.

Podczas posiedzenia w dniu 21 marca Rada Miejska zatwierdzi lub odrzuci te wnioski. Wnioski zatwierdzone przez Radę zostaną wysłane w terminie do Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie. Posiedzenie 21 marca będzie bardzo długie i trudne, mamy aż trzy plany miejscowe "na wokandzie" (przystąpienie do sporządzania planów: Mirków Wschód, Mirków Zachód, Klarysew Zach.-Podskarpie; rozpatrzenie uwag do planu Lasów Chojnowsko-Oborskich), do tego kilka innych kontrowersyjnych tematów, zatem sesja może być dwudniowa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-07 11:05 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 mar 2012 - 12:45:27

Czy miejscem sesji marcowej , być moze dwudniowej , będzie kurnik przy ul. Świetlicowej ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 mar 2012 - 13:44:57

[-]



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-07 14:44 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 mar 2012 - 14:00:11

Trafne analogiczno - ironiczne połączenie, panie Harmattan smiling smiley
Ponoć znaczna ilość przybyłych na wczorajsze posiedzenie Komisji Ładu mieszkańców musiała się wycofać,
z powodu ciasnoty i bardzo złej słyszalności. Do nieugiętych osób stojących w kuluarach zupełnie nie docierał głos przemawiających.
Szkoda, że nie pokuszono się o użycie mikrofonów, podobno są takowe..hot smiley



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-07 14:03 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 mar 2012 - 14:40:38

Mikrofony są, ale przez nie często jeszcze gorzej słychać... sad smiley

Nota bene, mamy w zasobach gminnych przynajmniej kilka dużych i przyzwoicie wyposażalnych sal, m.in. w KDK, w siedzibach OSP, późnym popołudniem - także w szkołach. Mamy też nowy rzutnik w BRM i nowe szczegółowe mapy w wersji elektronicznej. To,. że wczoraj nie było ani miejsca dla mieszkańców, ani nagłośnienia, ani prezentacji tematu z laptopa nie wynika zatem z braku wyposażenia czy pomieszczeń.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 mar 2012 - 15:50:10

No to z czego to wynika laptop , to zżeracz prądu? Czy temat mało istotny? Może czasami lepsze zniekształcenia niż martwa cisza.spinning smiley sticking its tongue out
Szkoda, że subtelny głos pani Burmistrz miał bardzo znikomy zasięg, bo zdaje się, że mogła wypowiadać się bardzo rzeczowo i merytorycznie.
Czy ktoś może zrelacjonować o czym mówiła?
Zasugerowane przez Pana, panie Tomaszu krzesełka składane nie znalazły by wczoraj zastosowania,
nawet te plenerowe dla wędkarzy, gdyż podobno brakowało miejsc stojących.smiling smiley
Należy liczyć się z tym, że na najbliższe posiedzenie Sesji Rady Miejskiej , ze względu na jej bardzo rozbudowany
charakter tematyczny przybędzie jeszcze większa rzesza ludzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 00:29 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 mar 2012 - 16:45:14

OT


T.Zymer
Nota bene, mamy w zasobach gminnych przynajmniej kilka dużych i przyzwoicie wyposażalnych sal, m.in. w KDK, w siedzibach OSP, późnym popołudniem - także w szkołach.

Komu zależy na tym aby jak najmniejsza liczba mieszkanców mogła uczestniczyć w obradach Rady czy komisji ? Ja sie wczoraj wycofałem.

Nie bawi mnie też ściganie sie z innymi . Przyjdę na sesję 40 minut wcześniej , to złapię lepszą miejscówkę. To przedzieranie się osób ,siedzących pod ścianą vis a vis drzwi wejściowych np. do toalety jest po prostu żenujące. Wczoraj to chyba nawet było niemożliwe.

Jacek nie moze wejść z kamerą na salę. Nie przyszło do głowy żadnemu radnemu aby mu to wejście ułatwić ? Sądzę , że wtedy materiał nagrany byłby obszerniejszy.


T.Zymer
Mikrofony są, ale przez nie często jeszcze gorzej słychać...
przyczyna jest znana. Kto decydował o zakupie takiego sprzetu ? Ja go nazywam - fruwajace mikrofony. Pewnie jeszcze gdzieś w Pcimiu Dolnym takich używają. Teraz norma to mikrofon przed każdym radnym. Obsługa nagłosnienia też nie powinna być prowadzona z doskoku przez jednego z radnych. Radny chyba nie po to został wybrany do Rady aby w trakcie obrad skakał jak jakiś królik lub nie przymierzjąc zając smiling smiley po sali ?

Życzę owocnych obrad 21-03-br.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 mar 2012 - 20:18:10

Witam,
Panowie, to że nie było map, nad którymi trwałaby dyskusja, to po prostu nieprawdopodobne. Mówimy o zapisach w planach zagospodarowania ale ilustracją musi być mapa. Brak jakichkolwiek map powodował nieporozumienia typu "obwodnica Konstancina". Nie wiem w jaki sposób Rada obraduje dysponując tylko częścią opisową.
Zgłaszam wniosek o obradowanie nad mapami obrazującymi przebieg "trasy mostowej" - Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego, plany poszczególnych uchwalonych już fragmentów PZP Konstancina (tam gdzie przebiega trasa 721) i dodatkowo Mapa Gminy Konstancin-Jeziorna. Te elementy były wczoraj konieczne a mieszkańcy rozumieliby lepiej o co chodzi.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 mar 2012 - 00:08:08

A po co komu mapy, jak ma być zmiana Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego?drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
"Po co komu te mapy"
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 mar 2012 - 09:48:57

mapy po to, zeby zobaczyć jakie sa plany i ustosunkować sie do nich. Dlatego Marszałek wysłał do gmin pismo/zaproszenie do składania uwag [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 mar 2012 - 12:10:56

Niestety mam uzasadnione obawy., że część nieszkańców nie widzi zależności zachodzącej pomiędzy Planem Zagospodarowania
Województwa Mazowieckiego, a naszymi Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego. Stąd wzięło się moje pozornie
naiwne pytanie.smiling smiley
Dobrze by było, żeby ktoś w jasny, przystępny sposób wyłożył problem i wrzucił linka z koncepcją lub planem
przebiegu Obwodnicy Warszawy i tylko Warszawy (nie mylić z obwodnicą, która ma nam służyć - Obwodnicą gminy Konstancina-Jeziorny)
przez teren naszej gminy.
Wielu naszych mieszkańców nic nie wie na temat "Trasy Mostowej" i jej lokalizacji.cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 mar 2012 - 13:03:31


Dobrze by było, żeby ktoś w jasny, przystępny sposób wyłożył problem i wrzucił linka z koncepcją lub planem...


Poprosze Guciaka, o ile zechce pisać wobec chamskich ataków na niego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 mar 2012 - 13:26:14

Kogo nazywa Pani chamem Pani Maniu ! Proszę konkrety.
Zadałem proste pytanie Guciakowi wobec budowanych w tej chwili kolejnych osiedli między ul. Klimczaka aż do Pałacowej. Ja też nie chcę tutaj w Jeziornie 721-bis, niech się ona kończy węzłem z Puławską w Piasecznie i już. Lesznowola i tak będzie zadowolona, że ma obwodnicę.
Decyzje decydentów w naszym kraju szybko się zmieniają i mam obawę, że POW (S2) może być płatna ( odrazu lub z czasem ). Czy zauważyłaś Maniu co się stało TYLKO z ruchem ciężkim, kiedy uruchomiono system Viatoll ? Szybka ucieczka z tych dróg na drogi niższej rangi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 3 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.