Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1112131415161718192021...->|-->
Bieżąca strona: 16 z 24
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2012 - 14:28:49


mania
widać, że wylać nie można (...)

a widać jakiekolwiek próby ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2012 - 09:41:06

W naszym BIP - Obwieszczenia Burmistrza [bip.konstancinjeziorna.pl] jest informacja z dnia 07/12/2012 :
...
w której umorzyłem postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na odwodnieniu terenów w rejonie ul. Ostrołęckiej w Konstancinie-Jeziornie i odprowadzeniu wód do kanału Jeziorki

Niestety nie wynika z tej informacji czego dotyczyła decyzja i dlaczego umorzono jej wydanie .

... ale chyba nie jest to dobre dla zalewanych mieszkańców tego rejonu. eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.53.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09 gru 2012 - 11:15:21

Z tego co pamietam z ostatniej komisji wynikało to z faktu, ze teren prywatny i gminie nie wolno odwadniac prywatnych działek za publiczne pieniądze...Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-09 11:15 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 28 gru 2012 - 19:37:23

"Wisła podmywa brzeg. "Woda zbliża się do wału"

Od kilku dni Wisła podmywa brzeg w miejscowości Obórki (powiat piaseczyński). Mieszkańcy są zaniepokojeni, bo woda zbliża się do wału przeciwpowodziowego. - Na chwilę obecną nie ma żadnego zagrożenia - twierdzą urzędnicy.

- Od Wigilii do piątku, woda zajęła przynajmniej 25 m kw lądu. Linia brzegowa jest z piachu, woda piach podmywa i wszystko się obrywa - mówi Henryk Mularczyk, mieszkaniec Obórki.

Jak dodaje, do podobnej sytuacji doszło w tym samym miejscu ponad 20 lat temu.

- Wisłą płynęły ogromne kry. Jak walnęły w ląd, to od razu woda zabierała kilka metrów kwadratowych. Pamiętam, że wtedy z Warszawy przyjeżdżały ciężarówki i wysypywano ziemię. To była tragiczna sytuacja ? wspomina Mularczyk.

[...]"

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wisla-podmywa-brzeg-woda-zbliza-sie-do-walu,71777.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 gru 2012 - 21:24:05

Trzeba zacząć strzelać do bobrów, no bo czyja to wina....? grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 gru 2012 - 23:36:26


AK
Trzeba zacząć strzelać do bobrów, no bo czyja to wina....? grinning smiley

albo urzędników z wodnego czegoś (zapomniałam nazwy), jeśli przegapili sprawę. Dodam - solą z wiatrówkiZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-28 23:39 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.231.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 30 gru 2012 - 22:20:44Na chwilę obecną nie ma żadnego zagrożenia - twierdzą urzędnicy.
ciekawy jestem ile według tych wszystkowiedzących urzędników ta chwila potrwa i co zrobią jak coś p...e...Pracownicy wojewódzkiego zarządu melioracji i urządzeń wodnych mają pojawić się na miejscu 3 stycznia.
no tak...bo to nie jest póki co żaden kryzys to sobie mogą pozwolić na...kilka dni bez monitorowania...przeciez to Sylwester, Nowy Rok....a 2go trzeba jeszcze przetrzeźwieć....Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-30 22:23 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 mar 2013 - 15:32:35

Odkurzę trochę temat...
Chciałbym zapytać, jak na dzień dzisiejszy jest przygotowana gmina na mogące wystąpić niedługo podtopienia (odpukać)?
Tamten śnieg stopniał przy dotatnich temperaturach w dzień i ujemnych nocą - nic się chyba nie działo. Obecnie zima wróciła, jest sporo śniegu na nizinach, w górach 3 stopień lawin. Wiosna jednak zbliża się, jeśli przyjdzie ocieplenie gwałtownie...
Może ktoś z Panów radnych coś powie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 16 mar 2013 - 09:07:00

Synoptycy informują:

"Totalny paraliż na drogach, zero widzialności, gigantyczne zaspy, brak prądu i połamane gałęzie - to efekt potężnych zawiei śnieżnych, które przechodzą nad południowo-wschodnią częścią Polski.
[...] Sytuacja z każdą godziną pogarsza się, bo śnieg nie przestaje sypać, a wiatr nadal wieje porywiście. Od wczoraj na region nizinny spadło od 20 do ponad 30 cm śniegu, natomiast na terenach podgórskich i górskich od 30 do 50 cm.
[...] Pokrywa śnieżna zacznie się roztapiać począwszy od poniedziałkowego (18.03) południa, kiedy nadejdzie odwilż. W dalszych dniach przyszłego tygodnia ocieplenie do nawet 5-10 stopni i nagłe roztopy, które mogą doprowadzać do podtopień. Sytuację powodziową będziemy śledzić na bieżąco i informować." Całość: [www.twojapogoda.pl]

W tym roku gmina jak zwykle zwróciła się do władz wojewódzkich z pytaniem, czy planowana przebudowa wałów Wisły oraz wałów wstecznych rzeki Jeziorki rozpocznie się w tym sezonie i jak co roku od 10 lat uzyskała odpowiedź, że na pewno nie. Nie jest to spowodowane protestami ekologów, bo te zostały już dawno rozpatrzone. Chodzi wyłącznie o pieniądze. Gmina swój udział jak co roku w budżecie zarezerwowała i jak co roku środki zostaną niewykorzystane.

Mieszkańcy donoszą, że w kilku miejscach wały są mocno osłabione, m.in. w Piaskach przez nory bobrów. Zdaniem części radnych, w tym moim, gmina powinna złamać przepisy i wykonać niezbędne prace na "cudzym" terenie, zapisując je np. na poczet utrzymania zieleni gminnej. Jednak burmistrz chce się trzymać litery prawa i dyscypliny budżetowej, czemu się nie dziwię. Pisze zatem do WZMiUWu do Piaseczna, a WZMiUW nie odpowiada - także nic dziwnego, przecież budżet na rok 2013 dostanie prawdopodobnie dopiero w okolicach maja. Do tego czasu połowa powiatu może już pływać.

Do tego oczywiście dochodzą zagrożenia związane z kanałem rzeki Jeziorki. Gmina jest od co najmniej roku gotowa wykonać drugie odejście wód z tego kanału do rzeki Jeziorki (jest koncepcja, jest korytarz pod drogami), ale nie ma zgody zarządcy kanału (WZMiUW) na odprowadzenie wód deszczowych do Jeziorki. Są natomiast zgody tej samej instytucji na odprowadzenie wód z kolejnych osiedli w Józefosławiu, Mysiadle, na Zielonym Ursynowie do tego samego kanału. Sytuację może nieco tylko poprawić zbiornik retencyjny na jez. Zgorzała, który buduje Ursynów. Takich zbiorników na tym kanale powinno być kilka. Wielokrotnie o tym dyskutowano, jednak żadne decyzje nie zapadły. Teraz koordynator do spraw powodziowych w powiecie, którego pensję i koszty pokrywały gminy - pan Janusz Rzepka - jako uczciwy specjalista zrezygnował ze stanowiska, ponieważ nie mógl nakłonić samorządów do jakichkolwiek działań. Nie wiem, czy wyłoniono już następcę i czy w ogóle pozostanie takie stanowisko. Szczegóły są tu: [tvpiaseczno.pl] . Zachęcam do wysłuchania kilkunastominutowego komentarza p. Rzepki pod podanym adresem: myślę, że on najpełniej oddaje obraz sytuacji.

Podsumowując: gmina oczywiście ma zgromadzony sprzęt i piasek, ale poza tym według mojej oceny sytuacja nie zmieniła się istotnie od ostatnich dużych podtopień. Więcej na ten temat będzie wiedział przewodniczący Doraźnej Komisji d/s Powodziowych, p. radny Włodzimierz Wojdak, email: wlodzimierzwojdak@gmail.com .Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-16 09:29 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 mar 2013 - 09:33:18

a co na to p. starosta oraz Rada Powiatu, w której mamy znaczącą reprezentację - zwłaszcza w osobie przewodniczącej, którą - w razie podtopień zaleje (nie tylko krew) ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 16 mar 2013 - 09:56:51

Co na to pan starosta - nie wiem, ale członek zarządu powiatu p. Gieleciński wypowiada się w ostatnich minutach relacji ITV Piaseczno, do której link podałem w poprzednim poście. Podsumowując jego wypowiedź: pan Rzepka nie podał się do dymisji, chociaż się podał, pan Rzepka ma rację, gminy też mają rację, a konsekwencje tego żadne.

W swojej wypowiedzi p. Rzepka stale wraca do trzech newralgicznych punktów, w których średnica przepustu powoduje stałe zagrożenie podtopieniami: Kołobrzeska, Dworska i trzecie nieznane mi miejsce w Piasecznie. Uważa, że przepusty nie są monitorowane we właściwy sposób (podaje, jaki).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.217.215.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 mar 2013 - 16:12:54

Co nam tu będzie taki Rzepka gadal jak my wiemy lepiej...
Zaloze sie, ze Gielecinski nie mieszka w pobliżu żadnego cieku wodnego i moze sobie mieć w nosie co sie zadziać moze....
Kasa...podobno 1 gram zapobiegania odpowiada 1 kilogramowi leczenia...Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-16 16:13 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 mar 2013 - 20:01:40

Ale ma poparcie prezesa i o. R., to nawet jaby sie lało obok to nie zaleje. Jak to się mówi?- niezatapialny czy inaczej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 20 mar 2013 - 11:54:34

"Będzie powtórka z potężnych śnieżyc, które przeszły pod koniec ubiegłego tygodnia nad południową i południowo-wschodnią Polską.
[...] Śnieżyce rozpoczną się jutro późnym popołudniem i wieczorem w województwie opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.
[...] Najmocniej sypać będzie w nocy z czwartku na piątek (21/22.03) oraz w piątek (22.03) w pierwszej połowie dnia. Do tego czasu śnieżyce obejmą też Ziemię Świętokrzyską oraz południe regiony Ziemi Łódzkiej, Mazowsza i Lubelszczyzny. [...]
Na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu spodziewamy się przyrostu pokrywy śnieżnej od 15 do 25 cm, a miejscami ponad 30 cm. Jak pamiętamy przed tygodniem punktowo potrafiło spaść nawet dwukrotnie więcej śniegu niż na przeważających obszarze, a więc i tym razem może być podobnie.Nie można wykluczyć, że miejscami w Małopolsce i na Podkarpaciu, zwłaszcza na terenach górskich i w ich pobliżu spadnie nawet pół metra świeżego śniegu. W piątek (22.03) w Katowicach i Krakowie będzie leżeć 20-25 cm śniegu, a w Rzeszowie 30-35 cm.[...]

Źródło: [www.twojapogoda.pl]

PROGNOZOWANE TEMPERATURY MAKSYMALNE W KJ:
sobota 23.03 minus 5
wtorek 26.03 minus 2
piątek 29.02 plus 8
środa 3.04 plus 17

Co to oznacza dla stanu wód Wisły i Jeziorki?
Wał na wysokości "asfalciarni" przemakał już ubiegłej wiosny przy średnim stanie wód (tam, gdzie trzy lata temu nurkowie kładli folie).
Jedyny plus, że "asfalciarnię" przeniosą nam do Płocka. Bez angażowania sił samorządu powiatowego i gminnego.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-20 11:57 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 mar 2013 - 23:08:47

a moja pogoda na [tvnmeteo.tvn24.pl] bardziej optymistyczna. Owszem zimno, ale śniegu wygląda że mniej.

To dobrze, bo p. Karaś jakby nie zauważał, że napadało trochę się roztopiło i w nocy zamarzało - więc cały czas jest ślisko. Od 2 tyg nie widziałam ani pługo-traktora ani piaskarki I po co nam ten niewydolny wydział?
SM też straciła ochotę na przypominanieo odgarnianiu chodników, czy może juz wlepianie mandatów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 kwi 2013 - 16:37:04

no i się zaczyna...
[warszawa.gazeta.pl]
ciekawy jestem kiedy urzędnicy nie tylko będą chcieli słuchać ludzi, których sami powołali do określonych zadań ale dodatkowo jeszcze te zadania konsekwentnie realizowali...

na kanale habdzińskiem i w jeziorze w Habdzinie woda się również szybko podnosi...a koreczek po stronie Wilanowa zdaje się nie zlikwidowany....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 12 kwi 2013 - 17:10:51


Artek_Bartek
no i się zaczyna...

Możemy być spokojni...:
"Jeziorka co dwie godziny monitorowana jest na całym odcinku na terenie gminy Piaseczno" to, że potem woda spływa do naszej gminy to już pikuś...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (194.145.60.---)
Data: 12 kwi 2013 - 17:47:47

.... a "Titanic" podobno juz stoi w wodzie.

"...Mieszkańcy zostali zaalarmowani dzięki SMS-owemu systemowi powiadamiania."

Czy ktos dostal jakiegos SMSa w tej sprawie? Na jakiej zasadzie kwalifikuje sie osoby do powiadomienia?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 kwi 2013 - 18:00:00

titanic zawsze stoi w wodzie - wybudowano go na terenie zalewowym, wystarczy trochę wyższy stan na Jeziorce, nawet nie musi przesiąkać wał. To tak jak w doświadzeniu nt. naczyń połaczonych. Ludzie dali się nabrać na ładne położenie nad rzeką. Pozwolenia na budowę zdaje się wydaje starostwo... Kogoś mieszkańcy nabici w butelkę powinni obić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 12 kwi 2013 - 18:57:47

Bo oczywiście kupujący mieszkanie nie musi myśleć i interesować się otoczeniem.
Stoi? Stoi. Tanio? Tanio.
tyle
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1112131415161718192021...->|-->
Bieżąca strona: 16 z 24


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.