Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...3233343536373839404142...->|-->
Bieżąca strona: 37 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 14 cze 2013 - 18:55:22


mania

Tomasz Zymer
Najświeższa wiadomość prosto z ust burmistrza: pojemnik na śmieci zmieszane ma zapewnić właściciel nieruchomości (to wiemy z ustawy), a przetarg gminny nie przewiduje wydzierżawienia tych pojemników przez firmę Lekaro (to już z uchwały nie wynika). Kto zatem nie ma własnego pojemnika i do 1 lipca go nie kupi, nie będzie miał odebranych śmieci. Najtańszy kosztuje coś koło 110 zł, ale ponoć są wykupywane i drożeją.
pleciesz mój drogi, przed chwilą pytałam - jeśli ktoś wystawi śmiecie w worku, też firma zabierze.

Maniu, ja mam pełne nagranie wypowiedzi pana burmistrza na ten temat z wczorajszej komisji i mogę je wrzucić do sieci!

Opcje: OdpowiedzCytuj
komunikat z gminnej stronki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 cze 2013 - 10:28:51

Najpierw odpowiem T.Zymerowi:
- wczoraj rozmawiałam i zapytałam p. Burmistrza co będzie jeśli właściciel nie będzie miał pojemnika, bo np. mieszka sam lub tylko przyjeżdża, ma mało śmieci i będzie wystawiał w worku?
- p. Burmistrz odpowiedział, że firma też zabierze, bo taki ma obowiązek.

Dodałam od siebie, że pojemnik się może przydać ze wzgl. na mozliwe rozsypanie się zawartości, bo firma zamiatac nie będzie, ani ZGK tylko własciciel.

teraz komunikat:

Już za kilkanaście dni wywóz śmieci po nowemu

14-06-2013

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna przypomina, że z dniem 1 lipca 2013 roku wchodzi w życie nowy system gospodarki odpadami.

Każdy właściciel nieruchomości, zarząd spółdzielni mieszkaniowej, zarządy wspólnot mieszkaniowych i najemcy lokali komunalnych zobowiązani są złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy deklarację o odpadach.

Dla nieruchomości indywidualnych - prywatnych gmina zapewni worek żółty na odpady suche i worek zielony na szkło opakowaniowe. Właściciel nieruchomości zobowiązany jest zapewnić sobie pojemniki plastikowe na odpady zmieszane (mokre).

Na osiedlach z budynkami wielorodzinnymi podmioty korzystające z altan śmietnikowych zobowiązane są zapewnić pojemniki (typu bóbr) na odpady suche, szkło opakowaniowe i odpady zmieszane (mokre).



... i właśnie mnie to martwi (zob. podkreślone). Jesli na posesji mieszka kilkuosobowa rodzina, to naprodukuje przez miesiąc śmieci segregowanych kilka worków. I co dalej - resztę wywieźć samemu. Ja wywiozę, Tomek też, ale trafią sie osoby, które nie będą miały jak / czym zataszczyć i odpady trafią do pobliskiego zagajnika lub na pustą posesję.
Może RiOŚ powinien zapewnić worek na osobę, chociaż na zmieszane suche?

Dla przykładu - moja 5.osobowa rodzina odstawia co miesiąc do mobilnego punktu: 3-4 worki plastików, 1 papierów (byłoby więcej, ale gazety jadą do azylu) i 1 worek szkła i puszek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: komunikat z gminnej stronki
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 15 cze 2013 - 13:56:29


mania
zapytałam p. Burmistrza co będzie jeśli właściciel nie będzie miał pojemnika, bo np. mieszka sam lub tylko przyjeżdża, ma mało śmieci i będzie wystawiał w worku?
- p. Burmistrz odpowiedział, że firma też zabierze, bo taki ma obowiązek.[...] gmina zapewni worek żółty na odpady suche i worek zielony na szkło opakowaniowe.[/u] Właściciel nieruchomości zobowiązany jest zapewnić sobie pojemniki plastikowe na odpady zmieszane (mokre).

To się nie trzyma kupy. Właściciel ma obowiązek zapewnić pojemnik, a gmina ma obowiązek zabrać w worku. Jedyne, co jest pewne, to to, że pojemniki są szybko wykupywane z marketów w ostatnich dniach.

Co do jednego worka na odpady segregowane (bez szkła) miesięcznie - to nie tylko stanowczo za mało, ale też na Słowiczą jest większości z nas znacznie dalej, niż dotychczas do objazdowego punktu odbioru odpadów segregowanych. Na dodatek burmistrz się odgraża, że będzie liczył, kto ile przywiózł i czemu aż tak duzo. Zatem podsumowując - oddać śmieci po 1 lipca będzie trudniej. Wyrzucić do lasu - równie łatwo, jak dotychczas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-15 13:57 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 15 cze 2013 - 15:14:01



oddać śmieci po 1 lipca będzie trudniej. Wyrzucić do lasu - równie łatwo, jak dotychczas
i to jest dość smutna konstatacja tego co nas najprawdopodobniej czeka sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 cze 2013 - 20:10:26

A ja nie wiem w czym widzicie problem? ... przecież w Uchwale RM nr 308 VI 28 "stoi" -

Paragraf
2. 1. W zamian za uiszczaną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami
komunalnymi, z nieruchomości odbierane są wytworzone w gospodarstwach domowych następujące
frakcje odpadów komunalnych:
1) odpady zbierane w sposób selektywny, w tym:
a) papier,
b) metal,
c) tworzywa sztuczne,
d) szkło,
e) opakowanie wielomateriałowe,
f) odzież i
tekstylia,
g) odpady wielkogabarytowe,
h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
i) odpady ulegające biodegradacji, w tym opakowania ulegające biodegradacji i odpady zielone,
j) zużyte baterie i akumulatory,
k) przeterminowane leki,
1) zużyte opony,
m) odpady remontowo-budowlane pochodzące z remontów i innych robót budowlanych
wykonywanych przez właściciela nieruchomości we własnym zakresie, na wykonanie których nie
jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę, lub na wykonanie których nie jest wymagane
zgłoszenie do administracji architektoniczno-budowlanej,
n) inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych;
2) odpady komunalne zmieszane (niesegregowane).
2. Odpady wymienione w ust. 1
pkt 1) są odbierane w każdej zebranej przez właściciela ilości.
I


(...)

4. W przypadku ilości odpadów przekraczających wielkość podanąw ust. 3 właściciele nieruchomości
zmieszane odpady komunalne mogą bezpłatnie oddawać w workach na odpady zmieszane.
Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne wyłoniony w drodze przetargu zobowiązany jest
dostarczyć bezpłatnie worki na odpady zmieszane w ilości odpowiadającej potrzebom danej
nieruchomości.

Całość uchwały jest tu:[www.konstancinjeziorna.pl]

Ja rozumiem, że każdą ilość segregowanych czy też zmieszanych odpadów ma odebrać z nieruchomości firma, która wygrała w przetargu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 16 cze 2013 - 20:17:40

ale jako, ze Urzad wybral metode obliczania oplat od zadeklarowanych osob jest zmuszony jakos to kontrolowac.

Wiec pomysl jest taki, aby kontrolami ograniczyc ilosc odpadow w sposob legalny zagospodarowanych. To sie moze kiedys zemscic jak gmina nie uzyska odpowiednich procentow odzysku.

Jak zajrzysz Hesiu do ustawy o utrzymaniu czystosci w gminach to znajdziesz zapis, ze jezeli gmina sie uchyla od odbioru odpadow to mozesz to zlecic innej firmie na koszt gminy.

Ot kolejne krotkowzroczne reczne zarzadzanie Burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: komunikat z gminnej stronki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 cze 2013 - 20:18:36


Tomasz Zymer

Co do jednego worka na odpady segregowane (bez szkła) miesięcznie - to nie tylko stanowczo za mało, ale też na Słowiczą jest większości z nas znacznie dalej, niż dotychczas do objazdowego punktu odbioru odpadów segregowanych. Na dodatek burmistrz się odgraża, że będzie liczył, kto ile przywiózł i czemu aż tak duzo. Zatem podsumowując - oddać śmieci po 1 lipca będzie trudniej. Wyrzucić do lasu - równie łatwo, jak dotychczas.

Spokojnie, bez paniki - jest jakiś błąd w interpretacji uchwały (chyba do urzędników sporządzających ulotkę nie dotarło), będzie o tym mowa na kom RiOŚ w środę o godz 16:15

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 cze 2013 - 21:14:03


Hammer
ale jako, ze Urzad wybral metode obliczania oplat od zadeklarowanych osob jest zmuszony jakos to kontrolowac.
Wiec pomysl jest taki, aby kontrolami ograniczyc ilosc odpadow w sposob legalny zagospodarowanych. To sie moze kiedys zemscic jak gmina nie uzyska odpowiednich procentow odzysku.

Jak zajrzysz Hesiu do ustawy o utrzymaniu czystosci w gminach to znajdziesz zapis, ze jezeli gmina sie uchyla od odbioru odpadow to mozesz to zlecic innej firmie na koszt gminy.

Ot kolejne krotkowzroczne reczne zarzadzanie Burmistrza.

Święta prawda!

Nie ograniczy się ilości śmieci przez ograniczanie ilości ich odbioru. Co do kontroli - niech urząd kontroluje, w końcu to płacący za odpady finansują system. Im bardziej skuteczna będzie ta kontrola, tym lepiej dla uczciwych mieszkańców!!!

Jak ktoś zadeklarował faktyczną ilość osób zamieszkałych - może spać spokojnie.smoking smiley

W kontekście tej ulotki - to jeszcze jedna uwaga.

Odpady biodegradowalne to oprócz zielonych ogródkowych również domowe np. obierki ze świeżych warzyw i owoców - u nas niestety umieszczone w odpadach zmieszanych. Wydaje mi się, że to bardzo źle, że tak je umieszczono, bo jest to bardzo znaczna ilość śmieci lądująca na wysypiskach zamiast w kompostowniach.

Zamiast edukacji UMiG poszedł w tej ostatniej kwestii na skróty. A tak na marginesie, w poprzedniej ulotce przekazywanej przez ankieterów było:

- bioodpady czyli odpady z ogródków oraz odpadki kuchenne pochodzenia roślinnego grinning smiley

Jednym słowem, gdzie nie wrzucisz tych obierek będzie ok.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-16 21:16 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
bioodpady i popiół z palenisk domowych
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 cze 2013 - 22:30:31


Hesia-Mela
Odpady biodegradowalne to oprócz zielonych ogródkowych również domowe np. obierki ze świeżych warzyw i owoców - u nas niestety umieszczone w odpadach zmieszanych. Wydaje mi się, że to bardzo źle, że tak je umieszczono, bo jest to bardzo znaczna ilość śmieci lądująca na wysypiskach zamiast w kompostowniach.

Zamiast edukacji UMiG poszedł w tej ostatniej kwestii na skróty. A tak na marginesie, w poprzedniej ulotce przekazywanej przez ankieterów było:

- bioodpady czyli odpady z ogródków oraz odpadki kuchenne pochodzenia roślinnego grinning smiley

Jednym słowem, gdzie nie wrzucisz tych obierek będzie ok.

Coś mi się wydaje że stfurca tej ulotki powinien się doedukować ekologicznie. Ciekawe, że takie bzdury napisał - choć w wymaganiach na byle jakie stanowisko w wydz. RiOŚ stoi naopisane, że MUSI mieć ukończone studia z dziedziny Ochrony Środowiska. No chyba, że chodził na wagary gdy byly wykłady o bioodpadach, albo dopadł alzheimer?

PS. popiołu z kominka (pali się wyłacznie drewnem liścistym) też nie powinno sie marnować, bo też powinien trafić do kompostowni lub domowego kompostownika, a nawet do ogródka - mozna od razu pod niektóre rosliny.

niżej fragment artykułu z [www.e-ogrodek.pl] który dedykuję naszym specjalistom od odpadów:

Nawóz z popielnika
Popiół drzewny to doskonały nawóz mineralny. Jest bogaty w szereg makro i mikroelementów. Pozostałości powstające ze spalenia drewna liściastego zawierają od 6 do 10% potasu, od 2 do 4% fosforu oraz 30 ? 35% wapnia. Poprzez swój stosunkowo zrównoważony skład ? popiół jako nawóz działa na roślinność powoli i skutecznie. Jest przydatny do wapnowania gleby, ponieważ podnosi jej pH i zapobiega nadmiernemu zakwaszeniu. Dzięki drobnemu uziarnieniu ? szybko i całkowicie rozkłada się w ziemi. Można go rozsypywać bezpośrednio na grządki i zagony, jak również dodawać do kompostu. Jednak popiół podsypywany wprost pod rośliny powinien być stosowany w umiarkowanych ilościach.


warto by przeczytali cały artykuł grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Umowa ws. wywozu śmieci została dzisiaj podpisana
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 cze 2013 - 14:24:50

poza tym co juz wiemy, firma LEKARO zobowiązana została do sprzedaży mieszkańcom pojemników plastikowych w ustalonych cenach - np. kubeł 120 litrowy będzie mozna kupić za 79 zł.

Co do ilości worków. które będą dostarczane mieszkańcom na odpady suche, to będzie ich tyle ile mieszkańcy potrzebują - nie będzie więc tłumaczenia, że wywożę do lasu, bo nie mam worka i firma nie chciała zabrać. Jak powiedział p. Burmistrz - firma ma obowiązek zabrać wszystkie wyprodukowane przez nas odpady

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 19 cze 2013 - 16:14:36

Dziękuję, Maniu, za informacje o sprzedaży i cenie pojemników (których radni ani mieszkańcy nie dostali ani na spotkaniach i posiedzeniach komisji, ani w pismach, ani w ulotkach). Dziękuję też za informację, że worków na odpady suche będzie skolko ugodno (burmistrz i kierowniczka wydziału jasno i wielokrotnie nam powtarzali, że będzie tylko jeden na każdy okres od wywozu do wywozu). To wszystko się nagrywa, oficjalnie i nieoficjalnie, więc można sprawdzić.

Teraz, skoro Mania otrzymała Samodzielne Stanowisko do Spraw Informowania Radnych i Mieszkańców o Ważnych Sprawach o Których Burmistrz i Urzędnicy Nie Poinformowali Mimo Jasno Do Nich Skierowanych Pytań - możemy już czuć się bezpieczni. Kiedykolwiek będę chciał się dowiedzieć, co planuje burmistrz, co zawiera projekt nowego planu miejscowego, jak rozwiązano jakąś ważną kwestię - zamiast pisać interpelację czy zadawać bezskurecznie pytania na posiedzeniach i sesjach po prostu zadzwonię lub napiszę do Mani. A ona już się od burmistrza w 5 minut dowie tego, czego my nie mogliśmy od niego i urzędników wyciągnąć przez 5 miesięcy.

Long Live Mania i konstancińsko-jeziorniański system informacji publicznej!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 cze 2013 - 21:58:52


Tomasz Zymer
Dziękuję, Maniu, za informacje o sprzedaży i cenie pojemników (których radni ani mieszkańcy nie dostali ani na spotkaniach i posiedzeniach komisji, ani w pismach, ani w ulotkach). Dziękuję też za informację, że worków na odpady suche będzie skolko ugodno (burmistrz i kierowniczka wydziału jasno i wielokrotnie nam powtarzali, że będzie tylko jeden na każdy okres od wywozu do wywozu). To wszystko się nagrywa, oficjalnie i nieoficjalnie, więc można sprawdzić.

Teraz, skoro Mania otrzymała Samodzielne Stanowisko do Spraw Informowania Radnych i Mieszkańców o Ważnych Sprawach o Których Burmistrz i Urzędnicy Nie Poinformowali Mimo Jasno Do Nich Skierowanych Pytań - możemy już czuć się bezpieczni. Kiedykolwiek będę chciał się dowiedzieć, co planuje burmistrz, co zawiera projekt nowego planu miejscowego, jak rozwiązano jakąś ważną kwestię - zamiast pisać interpelację czy zadawać bezskurecznie pytania na posiedzeniach i sesjach po prostu zadzwonię lub napiszę do Mani. A ona już się od burmistrza w 5 minut dowie tego, czego my nie mogliśmy od niego i urzędników wyciągnąć przez 5 miesięcy.

Long Live Mania i konstancińsko-jeziorniański system informacji publicznej!

Cena i sprzedaż pojemników wyszła dzisiaj podczas podpisywania umowy z firmą. Ilość worków, to logiczny wniosek wynikający z uchwały. Juz raz o tym pisałam - po rozmowie z burmistrzem. Dzis poruszając temat śmieciowy upewniłam się. Burmistrz uciął krótko: firma jest zobowiązana zabrać wszystkie odpady.

Dlaczego dostaję dość szybko informacje, ponieważ nie boję sie urzędników (wysokich np. w ministerstwie, województwie czy w gminie naszej lub innych) i śmiało dzwonię. Zawsze udzielają odpowiedzi lub jeśli nie mogą natychmiast - proszą o telefon za jakis czas.

Polecam, telefony dostepne w Internecie - trzeba się tylko grzecznie przedstawić.

Burmistrz K-J interesuje się problemami mieszkańców, wie że sporo osób pisze o swoich kłopotach na forum, niestety nie ma czasu czytać wpisów i wcale sie nie dziwię, bo czasem mozna osiwieć zanim dotrze sie do meritum, dlatego powiedział mi kiedyś, żebym przekazywała wazne pytania, watpliwości mailem lub dzwoniła. I tak robię.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 20 cze 2013 - 06:43:54

a to ciekawe, ze wyszlo to przy podpisywaniu umow. Ostatnio jestem na czasie z przetargami i wiem, ze do wzoru umowy mozna wprowadzac pomylki wynikajace z pomylek jezykowych.

Czyli UMiG musial wiedziec o tym na etapie przetargu - dawno temu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2013 - 09:42:41

Czy to ważne kto i kiedy, czy to ze będzie można kupić?

Hammer - może zawiadom CBA. CBŚ, ABW, NIK i jeszcze napisz do komendanta głównego policji

PS. na gminnej stronce w ulotce LEKARO podane ceny innych kubłów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 20 cze 2013 - 09:57:20

rozumiem, że mówimy o info tutaj? [www.konstancinjeziorna.pl]
i to jest wszystko w kwestii poinformowania mieszkańców o rewolucji?
to jest ta zapowiadana kampania, by wszyscy wszystko wiedzieli?
mamy 20 czerwca...pytałem kilku w sumie dość przypadkowo napotkanych ludzi w mojej okolicy 'czy wiedzą jak to będzie wyglądało?'...nikt...powtórzę nikt (|) nie wiedział żadnych konkretów co i kiedy będzie od niego odbierane i na jakich zasadach...masakra sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 20 cze 2013 - 10:22:47

Po co mam powiadamiać? I tak WIOŚ pewnie skontroluje naszą gminę za wybór Lekaro smiling smiley

A mijanie się poszczególnych zapowiedzi świadczy tylko i wyłącznie o Burmistrzu.

A pytanie, czy Lekaro musi sprzedać, czy przypadkiem tylko chce. Bo zauwazcie, że dostali darmową reklamę (a niektórzy mieszkańcy odczytają to pewnie jako ważną sugestię) w ulotce Urzędu aby kupowac u nich.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-20 10:24 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2013 - 12:06:35


Hammer
A pytanie, czy Lekaro musi sprzedać, czy przypadkiem tylko chce. Bo zauwazcie, że dostali darmową reklamę (a niektórzy mieszkańcy odczytają to pewnie jako ważną sugestię) w ulotce Urzędu aby kupowac u nich.

Nie wiem czy musi, napisz wniosek o informację publiczną, to się dowiesz.

Tak czy owak mieszkańcy będą mogli kupić taniej niz w sklepie, bo ktos pisał, że sa znacznie droższe.

O szczegółach dot odbioru mieszkańcy mają zostać poinformowaniu w najbliższym czasie - to wiadośc z magla, więc nie dam za to głowy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 20 cze 2013 - 14:23:57


mania
napisz wniosek o informację publiczną, to się dowiesz.

Tak jak o wielu rzeczach dowiedział się Tomek Zymer, które potem zdementowałać? Dziękuję postoję smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 20 cze 2013 - 15:56:12



O szczegółach dot odbioru mieszkańcy mają zostać poinformowaniu w najbliższym czasie
widocznie to taki projekt, którego odpalenie do samego końca musi pozostać w tajemnicy by się konkurencja nie zwiedziała ;)
generalnie...mam nadzieję, że to tylko złe miłego początki...choć mam - tak jak wielu tematem się interesujących - poważne obawy jak to się wszystko skończy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2013 - 16:02:42


Artek_Bartek
generalnie...mam nadzieję, że to tylko złe miłego początki...choć mam - tak jak wielu tematem się interesujących - poważne obawy jak to się wszystko skończy...

Luudzie, przestańcie biadolić, bo zapeszycie. Wiem, że jest fajnie jak sie coś nie uda. Wtedy mozna mendzić bez końca. W braku zasobu wiadomości, będzie mozna pójśc do sąsiada i ponarzekać.
Porozmawianie o książkach, wystawach, obrazach za trudne...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...3233343536373839404142...->|-->
Bieżąca strona: 37 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.