Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...5051525354555657585960...->|-->
Bieżąca strona: 55 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 17 lip 2013 - 21:13:53

tu reforma nie zawinila. sam Burmistrz sie powinien przejechac po gminie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 17 lip 2013 - 21:19:04


Hammer
tu reforma nie zawinila. sam Burmistrz sie powinien przejechac po gminie.

...inaczej gmina się przejedzie po panu burmistrzu ;)smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lip 2013 - 21:38:48



tu reforma nie zawinila. sam Burmistrz sie powinien przejechac po gminie.
Może najpierw zlustrowałby Pan Burmistrz śmietnik do którego sam wyrzuca śmieci , Pan Burmistrz i Pani Radna Sowińska .Sprawdza się powiedzenie ,że najciemniej jest pod latarnią.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 17 lip 2013 - 22:30:38

To Wy macie na Grapie latarnie? smiling smiley ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 lip 2013 - 17:14:52


Tomasz Zymer
To Wy macie na Grapie latarnie? smiling smiley ;)
Są i też się cieszę smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 lip 2013 - 20:03:06

Nawet przystanek autobusowy mamy, bibliotekę i takie coś obok biblioteki, jakiś taki budynek, żeby menelom z piwkiem nie wiało po nerkach. Jakieś przebierańce tam siedzą w nim w takich granatowych uniformach, ale nie wiem, co robią, chyba nic...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 lip 2013 - 21:40:04

Nawet taką Babet i Bartka mamy na Grapie.No ale nia ma co jak Bielawa .smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-18 21:41 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 lip 2013 - 21:47:00

Tam mają stare fajne chałupy z łurzyckimi dachami.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 lip 2013 - 13:05:05


Hesia-Mela
Droga Renfi,

Wcześniej pisałam w tym wątku, że nie widzę w uchwałach RM możliwości ograniczania odbioru odpadów, ale kto wie? Może da się coś z tego wyczytać.
Dlatego proponuję, wystąp z wnioskiem o informację publiczną do UMiGu :
np.
"Proszę o podanie szczegółowych przepisów prawa, oraz uchwał RM K-J ( poprzez zacytowanie treści konkretnych fragmentów przepisów ), na podstawie których odmówiono mi wydania dodatkowych worków na odpady zielone, co w praktyce oznacza ograniczenie (do 2 szt. worków) odbioru tych odpadów segregowanych z nieruchomości"

Niestety w naszym BIPie nie ma druku wniosku , ale czysty wniosek jest tu:[www.bip.pip.gov.pl]

W ciągu 2 tygodni powinno być wiadomo, no i koniecznie odpowiedź wrzuć na forum grinning smiley

Uwaga dostałam odpowiedź. Tzw. "odpowiedź" na odwal się - w piśmie wymienione zostały uchwały Rady Miejskiej zamieszczone w BIP-ie co bym sobie poczytała w wolnej chwili. W żadnej nie ma słowa o ograniczeniu odbioru worków z odpadami zielonymi do 2 worków na raz. Jest, że od kwietnia do listopada, co 2 tygodnie i koniec.
W załączeniu przesłano jeszcze SIWZ z przetargu - jedyny dokument w którym mowa jest o 2 sztukach worków.

Pytanie brzmi czy mieszkańca gminy dotyczą warunki przetargu ogłaszanego przez gminę czy jej uchwały?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-19 13:10 przez Renfri.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 19 lip 2013 - 14:31:22

mieszkanca obchodza uchwaly. Firme obchodzi siwz. Wiec jezeli odbiora tylko dwa to masz prawo wezwac inna firme i na koszt gminy zabiora Ci pozostale.

Podobnie jezeli zgodnie z harmonogramem nie odbiora Ci odpadow tez mozesz zlecic to innej firmie. A ta moze wystawic rachunek na 1000 zl za worek a gmina musi to zaplacic smiling smiley

Firma ta musi miec tylko wpis, ze moze odbierac odpady z naszej gminy - maja wszystkie ktore do tej pory odbieraly.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 19 lip 2013 - 15:12:32

Hammer oczywiście ma rację. Jednak wyciągnięcie należności od gminy nie jest sprawą łatwą. Duże podmioty, które stać na wysokiej jakości obsługę prawną, są w stanie to zrobić (przykład - spółdzielnia Elsam, która w sumie "wydoiła" już gminę, zgodnie z prawem i dokumentami, na ok. 5 milionów złotych). Natomiast indywidualni wierzyciele czekają czasem po 20 lat za odszkodowania za zabrany w planach miejscowych grunt, nie mogąc na nim inwestować, albo na zwrot niesłusznie naliczonych opłat. Podsumowując - jesteś wybitnym prawnikiem albo krezusem - ściągaj firmę i wystawiaj rachunki gminie. Nie masz takich możliwości - wykombinuj coś innego, Polak potrafi. Sąsiedzi w dalszym ciągu wywożą trawę w skrzynce nad rzekę, o rzut kamieniem - znacznie taniej, niż na Słowiczą, no i nie potrzeba worków, rejestracji, etc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 19 lip 2013 - 15:27:30

teraz przez e-sad w Lublinie szybciutko przejdzie. Bo nie starasz sie o odszkodowanie tylko zwrot kostow.

Tylko wtedy gmina dodatkowo musi Ci oddac koszty sadowe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 19 lip 2013 - 15:27:59

teraz przez e-sad w Lublinie szybciutko przejdzie. Bo nie starasz sie o odszkodowanie tylko zwrot kostow.

Tylko wtedy gmina dodatkowo musi Ci oddac koszty sadowe.

Chyba, ze firma wystawi fakture gminie i to ona sie bedzie meczyc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Odpowiedzi LEKARO - na pismie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 lip 2013 - 15:51:16


Renfri
Uwaga dostałam odpowiedź. Tzw. "odpowiedź" na odwal się - w piśmie wymienione zostały uchwały Rady Miejskiej zamieszczone w BIP-ie co bym sobie poczytała w wolnej chwili. W żadnej nie ma słowa o ograniczeniu odbioru worków z odpadami zielonymi do 2 worków na raz. Jest, że od kwietnia do listopada, co 2 tygodnie i koniec.
W załączeniu przesłano jeszcze SIWZ z przetargu - jedyny dokument w którym mowa jest o 2 sztukach worków.

Pytanie brzmi czy mieszkańca gminy dotyczą warunki przetargu ogłaszanego przez gminę czy jej uchwały?

Napisałam do LEKARO, żeby wyjaśnić dręczące nas problemy, p. Anna z LEKARO napisała tak:

----- Original Message -----
From: Anna Szczęsna - Lekaro
To: M.P.W.
Sent: Friday, July 19, 2013 8:13 AM
Subject: Re: Pytania z Konstancina

Witam,
Poniżej odpowiedzi, mam nadzieję, że są wystarczające. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą.
Przepraszam za opóźnienie z odpowiedzią, ale nowy system wprowadził spore zamieszanie i przy dużej ilości telefonów i przychodzących maili nie jesteśmy w stanie odpowiadać na bieżąco.

Pozdrawiam,
Anna Szczęsna


Odpowiedzi powiesiłam w watku informacyjnym - zamknietym: [www.konstancin.com] , żeby wsród zacietej dyskusji, te wiadomości nie zgubiły się

Jest też o workach na zielone

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 lip 2013 - 21:00:23

Maniu bardzo dziękuję za nowiny. Chyba wydrukuję i zaniosę do naszego urzędu - niech mają i niech wiedzą!eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 lip 2013 - 21:06:43


Renfri
Wyjaśniło się - w gminie nie dostanę dodatkowego worka na odpady zielone. Ponadlimitowe ilości mogę w dowolnym opakowaniu ponoć oddać na Słowiczej.
.

Cytat z postu Mani - odpowiedź Lekaro [www.konstancin.com]
A teraz HIT!!!smiling bouncing smiley
4. Czy jest możliwość zwiększenia (w zabudowie jednorodzinnej) ilosci worków na odpady zielone w okresie opadania liści? - dodatkowe worki można pobrać w urzędzie UMiG


Zatem mamy dwie możliwości:
1/ wziąć torbę w urzędzie, a urząd odmówi grinning smiley
2/ pobrać torbę w urzędzie, a urząd nie da angry smiley

Ja tam bym nie wołała innej firmy, po odbiór zielonych, i jeszcze do tego dokładała kasę, żeby później sądzić się z UMiGiem.

Za to wystąpiłabym z kolejnym wnioskiem o inf. publiczną takiej np. treści:

"Ponawiam mój wniosek o informację publiczną (w załączeniu ksero mojego poprzedniego wniosku oraz odpowiedź UMiG ):
proszę o podanie na jakiej podstawie prawnej odmówiono mi w UMiG Konstancin-Jeziorna wydania dodatkowych worków na odpady zielone.

W odpowiedzi proszę o zacytowanie tych fragmentów przepisów prawa oraz uchwał RM, które stanowiły podstawę prawną takiej odmowy.

(Np. Uchwała RM Konstancina-Jeziorny nr XXX z dnia YYY par.A ust.B - mieszkaniec może przekazać firmie odbierającej odpady tylko 2 worki zawierające segregowane odpady zielone w dniu odbioru tych odpadów.)

W podanych przepisach, na jakie powołuje się UMiG w swojej odpowiedzi - takich zapisów nie znajduję, a dołączone dokumenty przetargowe nie stanowią prawa.

Stąd mój ponowny wniosek."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-19 21:12 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 lip 2013 - 02:22:58

Worek brązowy zabrali , ale nie zostawili nowego (powinni), a może ktoś "podprowadził".Posesja zamknięta - odpada.Pani z Lekaro zaproponowała , bym
zapakowała "towar" w swój worek, a ma dodatkowo uczulić pracowników , by zostawiali worki na wymianę.
Reasumując - na tym śmieciowym interesie wyszłam jak Zabłocki na mydle, odbieram go jako dodatkowy podatek angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lip 2013 - 13:36:51


Renfri
Pytanie brzmi czy mieszkańca gminy dotyczą warunki przetargu ogłaszanego przez gminę czy jej uchwały?
Oczywiście, że nie eye popping smiley Odsylanie mieszkańca do SIWZ nie najlepiej świadczy o urzędnikach, może należaloby się doszkolić...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 lip 2013 - 15:21:36


GosiaM

Renfri
Pytanie brzmi czy mieszkańca gminy dotyczą warunki przetargu ogłaszanego przez gminę czy jej uchwały?
Oczywiście, że nie eye popping smiley Odsylanie mieszkańca do SIWZ nie najlepiej świadczy o urzędnikach, może należaloby się doszkolić...

- myślę, że wymienić na nowsze modele, szkolenie tu nic nie da, bo żeby sie nauczyć trzeba chcieć. Może niektóre osoby pracują za długo?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 lip 2013 - 15:30:30


Zojka
Worek brązowy zabrali , ale nie zostawili nowego (powinni), a może ktoś "podprowadził".Posesja zamknięta - odpada.Pani z Lekaro zaproponowała , bym
zapakowała "towar" w swój worek, a ma dodatkowo uczulić pracowników , by zostawiali worki na wymianę.
Reasumując - na tym śmieciowym interesie wyszłam jak Zabłocki na mydle, odbieram go jako dodatkowy podatek angry smiley

z powodu jednego worka?
Dzis kupiłam na targu 10 ekstramocnych 120 litrowych za 6 zł (60 gr jeden)
Mozna także brakujacy worek dostać w gminie bez dod. opłat.

A przed podatkiem smieciowym wywozili Ci za darmo?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...5051525354555657585960...->|-->
Bieżąca strona: 55 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.