Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 17
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.149.---)
Data: 14 gru 2014 - 20:04:49

Lodowisko to oczywiście słuszna koncepcja i tylko przyklasnąć, że udało się je uruchomić. Uwagi warto zbierać i za rok lub jeżeli się da szybciej wyciągnąć wnioski i dokonać zmian.

Jak dla mnie nie do przyjęcia jest, że chcąc pojeździć zostawiałem buty na deszczu..... brak jakiegokolwiek zadaszenia na "graty", które zostawiam. Jak będzie padał śnieg itp. będzie taka sama sytuacja - wszystko zostawione zmoknie i będzie przemoczone.

Kolejna sprawa to lokalizacja. Przypominam, że pierwotnie miał to być skwer sportów przy ul. Bielawskiej, gdzie trawiaste boisko do siatkówki zostało zrobione niejako tak a nie inaczej ze względu na teren pod lodowisko.

Zobaczymy jak będzie z frekwencją w 2,5 tygodniową przerwę świąteczną a potem w ferie. Pogoda póki co ma być taka jak dziś ;-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.244.---)
Data: 14 gru 2014 - 20:19:18

Uważam ,że lodowisko to bardzo dobra inicjatywa i lokalizacja też jest trafiona , oczywiście mam krytyczne zdanie co do odpłatności za korzystanie z niego /przynajmniej dla dzieci i młodzieży/.Jeżeli zaś chodzi o frekfencję ,może jest to związane z tym ,że do tej pory gdzie nasze dzieciaki mogły jeździć na łyżwach ,może jak lodowisko stanie się czymś normalnym to i młodzież polubi i doceni jazdę na łyżwach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 14 gru 2014 - 20:56:44

Miałem dziś okazję obserwować lodowisko i rano i popołudniu koło 16 stej. Rano rzeczywiście było max dziesięć osób w sesji. Popołudniu za to jeździli i młodzi i starsi i było więcej osób. Nawet spotkałem Panie z Kawęczyna, które stawiały swoje kroki na lodowisku pierwszy raz od kilku latsmiling smiley. Rozmawiałem też z Panem w wieku dwudziestu paru lat, który mówił, że 3 złote w jego przypadku za 1.5 h to dobre pieniądze ( łyżwy ma swoje) i nie narzeka, że musi zapłacić. Dodatkowo zwróciłem uwagę także na taflę. Otóż ta mimo padającego cały dzień deszczu dobrze zmrożona i bez kałuż co pozwala sądzić, że firma radzi sobie z przygotowaniem lodowiska dobrze. Inną kwestią jest ten nieszczęsny brak jakiejkolwiek usługi gastronomicznej. Ani herbaty, ani czekolady gorącej, o przysłowiowej budce z hot - dogami nie wspomnę. To jest niewątpliwie duży minus jak na tę chwilę. Tak jak napisał Mixiorek dobrze, że lodowisko jest, ale wnioski na przyszłość niewątpliwie trzeba wyciągnąć. W kwestii lokalizacji głosy będą różne, bo i z różnych stron na to spoglądamy. Jednym park się wydaje na uboczu, a drugim skwer przy Bielawskiej. Jedni mają bliżej tu inni tam. Tak to już jest. Mieszkańcy wsi za to są w lepszej sytuacji, bo im i tu i tu nie po drodze;P To ostatnie trochę żartobliwie napisałem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.108.---)
Data: 14 gru 2014 - 20:57:13

Zakup to nie jest jedyny koszt...
natomiast niewątpliwie powinno być darmo dla młodzieży...widać to było szczególnie dziś...disco by miało raczej więcej uczestników gdyby młodzież nie musiała płacić...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.244.---)
Data: 14 gru 2014 - 21:15:22

A może nauczyciele W-F wykorzystali by fakt ,że jest lodowisko w mieście i lekcje w-f w tym okresie poświęciliby zajęciom na lodowisku ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: MarioMario (37.31.251.---)
Data: 15 gru 2014 - 08:56:51

Napisałem wczoraj wieczorem maila do wszystkich członk9w komisji BOKiS z prośbą o przeanalizowanie kwestii możliwości dołożenia pieniędzy tak aby młodzież szkolna w ferie mogła korzystać z lodowiska za darmo. Mam nadzieję, że chociaż część radnych przeczyta trego maila do czasu dzisiejszej komisji. Niestety sam mam w tym tygodniu 4 komisje na których będę obecny, więc nie mogę być na bokisie, gdyż kiedyś trzeba pracować też;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 15 gru 2014 - 10:23:59


J. Koot
PS. Lodowisko - oczywiście bardzo dobry pomysł, szczegóły można dopracować (wiata, herbata, itp).............
Pomysł dobry, ale wykonanie ............. Co do wysokości opłat za wejściówki na lodowisko nie będę juz pisał, ale zupełnie nie rozumiem braku możliwości wypożyczenia łyżew np. na 30 min tylko trzeba na całą sesję tj. 1,5 godz. Tyle czasu to po 1-sze dla początkującego szkraba za długo, po 2-ie dziecku ślizgawka może sie nie spodobać i zejdzie po 10min. Co stoi na przeszkodzie, aby wypożyczenie łyżew było w przedziałach 30 min? niech opłata będzie wyższa, ale taka opcja powinna być. Druga sprawa to opłata za chodzik do nauki, 9 zł za 30 minut!!! Przecież to cena z kosmosu, notabene chodzików jest raptem 2 sztuki. Będąc z 3 trójką szkrabów jedno nie załapało sie na chodzik, musiało czekać pół godziny nie mówiąc o innych dzieciach czekających jak na zbawienie na chodzik. Kolejna sprawa to brak jakiegokolwiek zadaszenia. Wiata, namiot cokolwiek, ale musi być, wypożyczasz łyżwy a buty swoje zostawiasz pod chmurką, a co tam niech mokną. Takim podejściem do tematu nie zaszczepimy dzieciom bakcyla sportu a i dorosłemu się odechciewa.
Podsumowując koszt wyprawy na lodowisko "za 1 zł" z trójką dzieci: łyżwy 3x7zł,wejście 3x3, chodziki 3 x 9 = 57 zł. Przy takich cenach wole jechać do Góry K. na biały orlik. Do zastanowienia dla włodarzy tej gminy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-15 10:24 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 15 gru 2014 - 11:18:00


J. Koot
Dziękuję! Czy to znaczy, że radni mają już oficjalne maile, na które można pisać wnioski do radnych?

Radni dostali wykaz maili do komunikowania się z innymi radnymi. Przy każdym nazwisku jest mail i parafka właściciela maila. Maile nie są służbowe, (które mamy dostać) ale prywatne każdego radnego. Są dostępne w Biurze Rady. Myślę, że nie powinno być problemu, żeby uzyskać maila np. radnego z Pana okręgu, któremu chce Pan wysłać wniosek o zajęcie się daną sprawą. W Biurze Rady są też nr tel. do Radnych. Nie uzyskaliśmy jeszcze informacji, kiedy będą dostępne oficjalne maile na gminnej domenie.

W kwestii wybrania się na biały orlik w Górze Kalwarii. Oto co znalazłem zaraz po jego otwarciu.

[www.gorakalwaria.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-15 11:24 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 15 gru 2014 - 11:34:40


Mario
[W kwestii wybrania się na biały orlik w Górze Kalwarii. Oto co znalazłem zaraz po jego otwarciu.
[www.gorakalwaria.pl]

To dzieci zostają dosłownie "na lodzie". W Górze zamknięte a u nas dla przeciętnej rodziny Kowalskich nie dostępne finansowo.sad smiley

Burmistrz powinien zastanowić się, odpowiedzieć sobie na pytanie - czy robi coś dla mieszkanców/dzieci aby jak najwięcej ich skorzystało czy robi tylko na pokaz aby się mieć czym chwalić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-15 11:35 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: HammerHammer (62.111.248.---)
Data: 15 gru 2014 - 11:54:39


rondo

J.Koot
Tyle, że jak już tu pisał Traper, najpierw trzeba się umówić z innymi nauczycielami na dwugodzinny blok zajęć, żeby dotrzeć do Parku.

??? Nie rozumiem. Kto sie z kim ma umawiać ? Problem w tym, (już o tym pisałem) że po pierwsze - takie |zblokowane" dwie godz. lekcyjne muszą już być zapisane w rozkładze zajęć.

Takie wyjście podpada pod wycieczkę szkolną. Na grupę 10-15 osób musi być jeden nauczyciel. Jeżeli klasa liczy powyżej 15 uczniów konieczny jest drugi nauczyciel do opieki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-15 11:55 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 15 gru 2014 - 12:06:24


daru

Mario
[W kwestii wybrania się na biały orlik w Górze Kalwarii. Oto co znalazłem zaraz po jego otwarciu.
[www.gorakalwaria.pl]

To dzieci zostają dosłownie "na lodzie". W Górze zamknięte a u nas dla przeciętnej rodziny Kowalskich nie dostępne finansowo.sad smiley

Burmistrz powinien zastanowić się, odpowiedzieć sobie na pytanie - czy robi coś dla mieszkanców/ dzieci aby jak najwięcej ich skorzystało czy robi tylko na pokaz aby się mieć czym chwalić.

Przekazałem Pański opis sytuacji oraz m.in postulat rozgraniczenia 1.5 h sesji na opłaty za 30 minut, do Radnych, którzy dziś będą obradować na komisji BOKiS. Dwie osoby zapewniły mnie, że temat lodowiska i postulatów mieszkańców poruszą dziś w "sprawach różnych" na komisji. Jak tylko będę znał przebieg zebrania i informacje o tym co postanowiono, wrzucę na forum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.12.---)
Data: 15 gru 2014 - 17:51:15



Hamer
Takie wyjście podpada pod wycieczkę szkolną. Na grupę 10-15 osób musi być jeden nauczyciel. Jeżeli klasa liczy powyżej 15 uczniów konieczny jest drugi nauczyciel do opieki
Rzeczywiście takiego problemu nie da się rozwiązać , wyższa matematyka .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 15 gru 2014 - 18:16:54

[www.konstancin.com] - tu jest rozpiska godzinowa

18:12 - 18 osób

o 15:52 mało, bo dzieciaki/ młodzież muszą się ogarnąć po przyjściu ze szkoły

Widać, że były radny nudzi się jak mops, polecam pozostałe kamerki - może wytropi jakąś inną aferę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.128.---)
Data: 15 gru 2014 - 18:24:15

W środku dnia nie tak łatwo jest znalezc dodatkowego nauczyciela który by zrezygnował ze swojej lekcji i poszedł z dziecmi na łyżwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 15 gru 2014 - 19:06:20

Miałam otwarte okienko z drugiej przeglądarki, bo jestem ciekawa jak moim idzie jeżdżenie.



Dla pewności mogę robić PrtScr, żeby nie być posądzoną, że kłamię przez następnego tropiciela afer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.12.---)
Data: 15 gru 2014 - 20:25:59


Hammer
W środku dnia nie tak łatwo jest znalezc dodatkowego nauczyciela który by zrezygnował ze swojej lekcji i poszedł z dziecmi na łyżwy.
może tak gmina by sypnęła trochę kasy ,a chętni by się znaleźli.


J.Koot
18.47 - 5 dzieci, 1 dorosły. Już dawno po przerwie technicznej, przed chwilą wpuszczono to piąte dziecko. Dorosły zaraz zszedł. Co się nagle stało po pół godzinie? Poszli na wieczorynkę?
może czasami warto dla tych paru utrzymać lodowisko , bez dofinansowania ze strony gminy pewnie nie da rady aby firma obsługująca wyszła na swoje .Bez pomocy ze strony urzędu każdy sport nie ma szans na rozwój taka jest prawda .Gmina dofinansuje np.klub pana posła Koseckiego i Obory i inne kluby/Słomczyn , pływaków, sport niepełnosprawnych itp.,/ to dlaczego przez dwa czy trzy miesiące w roku nie może dofinansować lodowiska ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.206.97.---)
Data: 15 gru 2014 - 20:32:49

firma utrzymująca już wyszła na swoje jeśli dostała 110 tys. a koszty energii i ochrony są po stronie Gminy...

w tej chwili 20:30 - na tafli 8 osób...tylko, że...o czym to świadczy? Nie potrzeba wielkich proroków, by stwierdzić, że gdyby młodzież mogła korzystać za darmo to by było jej więcej... a i dorośli by chętnie dzieci zawieźli, gdyby płacić nie musieli...
Tyle, że do tego to trzeba...chęci dialogu... i przekonania, że to nie jest tylko koszt, ale i inwestycja w zdrowie szczególnie młodzieży...


mały update....20:33 już tylko osób 5...sytuacja jest jak widać dynamiczna ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-15 20:34 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (83.31.189.---)
Data: 15 gru 2014 - 20:38:15

Szanowni Państwo,
pisałem jasno i wyraźnie: 2 godziny wf są zblokowane w większości szkół.
Na terenie gminy w/g obowiązujących przepisów 1 nauczyciel na grupę do 30 uczniów.
1/15 obowiązuje w trakcie wycieczek "zwykłych", 1/10 w trakcie wycieczek górskich.
Wyjście do lasu, parku, na lodowisko w granicach gminy oraz w ramach realizacji podstawy programowej w terenie, nie jest wycieczką. Nauczyciele nie muszą wypełniać karty wycieczki.
Wpisują tylko wyjście w zeszyt wyjść.
Nauczyciele muszą zebrać informacje od uczniów (np. kto ma łyżwy, kto zapłaci za wypożyczenie łyżew itp.) i ich poinformować np. o cenie wypożyczenia łyżew.
Nie róbmy problemu tam, gdzie go nie ma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.12.---)
Data: 15 gru 2014 - 20:47:10



Traper
Nauczyciele muszą zebrać informacje od uczniów (np. kto ma łyżwy, kto zapłaci za wypożyczenie łyżew itp.) i ich poinformować np. o cenie wypożyczenia łyżew.
Nie róbmy problemu tam, gdzie go nie ma.
Lodowisko działa kilkanaście dni ,więc pytam czy nauczycielę to już zrobili czy dalej działają na zasadzie "na macie" czyli macie piłkę i gracie .Mowa o tym ,że będzie lodowisko jest już od roku to chyba nauczyciele mieli czas aby się do tego przygotować .Czy szkoła nie może dofinansować wyjścia na lodowisko ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-15 20:57 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (83.31.189.---)
Data: 15 gru 2014 - 21:06:11


babet
Lodowisko działa kilkanaście dni ,więc pytam czy nauczycielę to już zrobili czy dalej działają na zasadzie "na macie" czyli macie piłkę i gracie .Mowa o tym ,że będzie lodowisko jest już od roku to chyba nauczyciele mieli czas aby się do tego przygotować .Czy szkoła nie może dofinansować wyjścia na lodowisko ?
Na tym forum działam jedynie informacyjnie. Nie będę komentował tego typu obraźliwych zaczepek pod adresem nauczycieli. Mam nadzieję, że babet wykonuje wszystkie swoje zawodowe obowiązki z taką starannością i zaangażowaniem jak robią to nauczyciele wf w naszej gminie.
I bardzo proszę bez pouczeń, które są niestosowne!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-15 21:06 przez TRAPER.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 17


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.